3D baskı, her zaman üretkenlik anlamına gelir

Geniş malzeme alternatiflerimizle şimdi tanışın

Yüksek Hassasiyet

Formlabs mühendisleri tarafından Form3 için özel olarak tasarlanmış Işık İşleme Birimi (Light Processing Unit), yüksek bir doğrulukla, sürdürülebilir baskılar elde etmek için gelişmiş bir lens ve ayna sistemi kullanır.

  • Kusursuz lazer: Yüksek bir güç yoğunluğuyla desteklenen lazer, stabil bir çalışma performansı için filtreden geçirilir.
  • Kaliteli Baskı: Form3'de kullanılan parabolik ayna sayesinde lazer yapı düzlemine dik olarak baskı yapılmasını sağlayarak tüm üretimde olağanüstü bir baskı kalitesi sağlar.
  • Üst düzeyde parça netliği: LFS teknolojisinin gelişmiş katman hafızası ve yüzey kaplamasıyla, yarı saydam malzemeler yazıcıdan çıkar çıkmaz her zamankinden daha net bir baskı kalitesiyle karşınızda olur.

Sorunsuz Baskı

Form 3 3D baskı esnasında sürekli olarak kendini denetler. Böylece siz en yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirmeye odaklanabilirsiniz. Entegre sensörler, ideal baskı koşullarının korunmasına cı olur ve sizi makinenizin durumu hakkında bilgilendirir, gerekirse uyarılar gönderir.

  • Kapalı Döngü Kalibrasyonu: Optik sensörler sürekli olarak ölçeklendirme ve güç kullanımı için kontrol ve düzenleme yapar. Ortamda bulunan tozu bile algılayabilen Form3 gerekli aksiyonları onayınızla birlikte sorunsuz bir şekilde uygular.
  • Sorunsuz Malzeme Yönetimi: Size basit bir kartuş sistemi sunan Form3 ile malzemeler arasında saniyeler içinde geçiş yapabilirsiniz.

Herkes için Endüstriyel Kalite

Bir veya birden fazla 3D yazıcıyla işe başlayın ve ihtiyacınız çoğaldıkça kapasitenizi artırın. Form3'ü prototipleme ve üretimde kullanarak kolayca baskı kapasitenizi genişletin.

  • Herkes için endüstriyel kalite: Form3, piyasada bulabileceğiniz geleneksel, endüstriyel makinelerin fiyatının çok altında endüstriyel yetenekler ile donatılmıştır.
  • Hızlı Kurulum: Formlabs 3D yazıcılar, kutudan çıkar çıkmaz fişe takılıp üretim yapmaya hazırdır, Formlabs yazıcıları kullanmak için özel bir eğitim gerekmez.
  • Kusursuz Zamanlama ve Üretim: Form3; size üretimi kendi kendinize gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz hızlı çalışma süresi ve üretim esnekliğini sağlar.

Form3'ün arkasındaki güç

Baskıya Hazırlık

Modelinizi standart bir CAD yazılımında tasarlayın ve bir STL veya OBJ dosyasını PreForm baskı hazırlama yazılımımıza aktarın. Böylece Form3 ve PreForm ile baştan sona kusursuz bir üretim deneyimi yaşayın.

Kolay Üretim

Form3'ün kullanımı kolay olan dokunmatik ekranlı arayüzü ile baskıları WiFi üzerinden gönderin, önceki işleri yeniden yazdırın ve 3D üretim sürecinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayın.

Baskı Sonrası

Form3 ile gerçekleştirdiğiniz baskıdan sonra; hafif bir dokunuşla parçanızın üzerindeki çapakları kolayca ayıklayın. Ardından kolayca gerçekleşen bir durulama işlemi ve gerekli ise sertleştirme için; ürettiğiniz malzemelerinizi Form Wash ve Form Cure'a aktarın.

Satın Al

Form3'ün teknik özellikleri

Teknoloji

Düşük Kuvvetli Stereolitografi (LFS)™

Reçine Dolum Sistemi

Otomatik

XY Çözünürlüğü

25 mikron

Lazer Nokta Boyutu

85 mikron

Lazer Gücü

Bir 250 mW lazer

Baskı Hacmi (G x D x Y)

14,5 × 14,5 × 18,5 cm 5,7 × 5,7 × 7,3 inç

Katman Kalınlığı

25 - 300 mikron .001 - .012 inç

Reçine Kartuşları

1

Biyouyumlu Malzemeler

Hayır

Destekler

Otomatik Oluşturulan Dokunma

Minimum Erişim Boyutları

(G × D × Y): 40,5 × 53 × 78 cm 15,9 × 20,9 × 30,7 inç

Yazıcı Boyutları

(G × D × Y): 40,5 × 37,5 × 53 cm 15,9 × 14,8 × 20,9 inç

Ağırlık:

17,5 kg 38,5 lbs

İç Sıcaklık:

Otomatik 35 ° C'ye ısıtır Otomatik 95 ° F'ye ısıtır

Sıcaklık Kontrolü:

Hava ısıtmalı baskı baskı alanı

Çalışma Ortamı:

18 - 28 ° C 64 - 82 ° F

Güç Gereksinimleri:

100–240 VAC 2,5 A 50/60 Hz 220 W

Lazer Özellikleri:

1 Işık İşleme Ünitesi EN 60825-1: 2007 sertifikalı Sınıf 1 Lazer Ürünü 405 nm dalga boyu 250 mW güç 85 mikron (0,0033 inç) lazer noktası

Bağlantı:

Wi-Fi (2,4, 5 GHz) Ethernet (1000 Mbit) USB 2.0

Yazıcı Kontrolü:

5.5 "etkileşimli dokunmatik ekran 1280 × 720 çözünürlük

Uyarılar:

Dokunmatik ekran, Kontrol Paneli aracılığıyla SMS / e-posta uyarısı verir İki LED durum göstergesi Sesli uyarılar için hoparlör

Sistem Gereksinimleri:

Windows 7 (64-bit) ve üstü Mac OS X 10.12 ve üstü OpenGL 2.1 4 GB RAM (8 GB önerilir)

Donanım Gereksinimleri:

Form 3, Form 3L, Form 3D, Form 3DL veya Form 2 3D printer

Dosya Türleri:

STL ve OBJ dosya girişi FORM dosya çıkışı

PreForm Baskı Kurulum Özellikleri:

Tek Tıkla Baskı, İnce detaylarla daha hızlı baskı için Uyarlanabilir katman kalınlığı, Uzaktan Baskı, Optimum baskı konumu için otomatik yönlendirme, Otomatik ağ onarımı, Desteklerin otomatik oluşturulması, Yol incelemesi için Döndürme, ölçekleme, çoğaltma ve aynalama, Katman dilimleyici, Mevcut birden çok dilde

Dashboard - Yazıcı Yönetimi Özellikleri:

Baskıları ve yazıcıları bulut aracılığıyla yönetin Zaman içindeki reçine ve tank kullanımını izleyin SMS ve e-posta uyarıları Yazıcıları daha kolay paylaşmak ve erişimi kontrol etmek için yöneticilerle kurumsal grup hesapları oluşturun

En geniş malzeme yelpazesi için optimize edilmiştir

Standart Resin

Yüksek Detay
Pürüzsüz Yüzey
Kolay Kullanım

Castable Wax Resin

Detaylı
Basit
Pürüzsüz

Dental SG Resin

Cerrahi Kullanım
Delme Şablonu
Boyutlandırılabilir

High Temp Resin

İşlevsel
Dayanıklı
Uzun Ömürlü

Draft Resin

Hızlı
Temiz
Prototip

Durable Resin

Uyumlu
Pürüzsüz
Esnek